0545 969 90 76
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

3D BASKI

Anasayfa » 3D BASKI
blank

3D Baskı İstanbul, 3d baskı fiyat, hizmeti ve üç boyutlu baskı hizmeti gibi bir çok kilemi ile ifade edilen hizmet, BASKI AL tarafından sağlanmaktadır. Ürü Geliştirme’de fikirden ticarileşmeye giden sürecin bütün aşamalarında hizmet sağladığınız merkezimizde üç boyutlu baskı hizmeti de verilmektedir. Ürün geliştirmede adımlar ürün fikri, fikrin detaylı incelenmesi ile devam etmektedir. Sonrasında tasarım, tasarım doğrulama yani nümerik veya fiziksel yollarda olabilmektedir. Ürünün prototipinin üretimi, test işlemleri ve ticarileştirme adımları gelmektedir. FDM teknolojisi ile üretilmiş Ultimaker yazıcılarda, nihai ürün kalitesinde 3B baskı hizmeti verilmektedir. Hizmet ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizi arayın. Aşağıdaki form ile ürününüzü gönderip hızlı teklif alabilirsiniz.

  Renk SeçimiBeyazDoğal BeyazSiyahGriMaviFarketmez

  Ürün Geliştirme’de 3D Baskı ve Prototip Üretimi

  Ürün Geliştirme (ÜR-GE) fikirden ticarileşmeye, hatta ticarileşme sonrası ürünün pazardaki davranışlarını takip etmeye kadar süren bir süreçtir. Bu gözle bakıldığı zaman multi disipliner bir süreçtir. Bu derece multi disiplin bir çalışma gerektiren süreçte, özellikle konsept tasarım, tasarım, nümerik test ve ürünün ilk prototipini üretilmesi son derece önemlidir. İşte tam bu noktada, yani ürünün ilk fiziksel prototipini üretmek için bir çok yöntem kullanılmaktadır. Özellikle termoplastik malzemelerden ilk prototipi üretmek istiyorsak adres 3d baskı İstanbul teknolojisidir. Bu arada FDM teknolojisi nedir diye merak ediyorsanız ‘FDM Nedir?‘ makalemizi okuyabilirsiniz. İşte bu yöntem ile eşsiz özellikte ürünlerin hızlı prototipi üç boyutlu baskı teknolojisi ile üretebilirsiniz. 3B BASKI AL size en gelişmiş FDM yazıcılar ile baskı hizmeti İstanbul sağlamaktadır.

  blank
  Ultimaker Üç Boyutlu Baskı Hizmeti

  Üç Boyutlu Baskı Sürecinde Kullanılan Malzemeler

  Üç boyutlu baskı malzemeleri termoplastik malzemelerden oluşmaktadır. Flament dediğimiz 1.85 veya 2.85mm çaplarındaki malzemelerden oluşan ürünler PLA, ABS, PVA, Karbon Fiber Takviyeli Malzemeler ve diğer bir çok malzeme bulunmaktadır. Müşterilerin daha çok sordukları soru ABS mi PLA mı? kullanmalarıdır. İşte bu soruya hazırladığımız ‘ABS mi PLA mı?‘ makalesi ile cevap verdik. Lütfen makaleyi okuyun. Genel olarak kullanılan malzemeler;

  1. PLA
  2. ABS
  3. PETG
  4. Esnek
  5. TPU
  6. Özel Filamentler
  7. Kompozit Filamentler
  8. Nylon
  9. PP’dir.

  3D konusunda çok fazla malzeme türü bulunmaktadır. Bunlardan standart ürünler olduğu gibi kompozit ürünlerin yazıcılarda kullanılması çoğalmıştır. Burada sorulacak soru şu, hangi malzemeyi seçmeliyiz?

  3D Baskı Hizmeti İstanbul

  3D baskı hizmeti İstanbul veya 3B baskı İstanbul hizmeti almak, ürünlerinizin ilk fiziksel prototipi ürettirmek için bize ulaşın. Ayrıca üretim sonrası gerekli yüzey düzeltme, ölçüye getirme, vida çekme ve boyama gibi işlemleri yaptırmak için bize ulaşın. Gerek kullandığımız flament markaları ile gerek 3d yazıcı altyapımız ile sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. BASKI AL yani firma olarak firmaların ürün geliştirme performanslarını arttırmak üzere kurguladığımız bu merkezde lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri hizmet vermekte ve genç mühendisler olarak sizlerin ürünlerini geliştirmekten heyecan duymaktayız.

  3D BASKI FİYAT
  3D Baskı İstanbul

  3D Baskı Fiyat Hesaplama ve Hizmeti Fiyatı

  Fiyat hesaplama uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Firmaların artan geliştirme maliyetleri, mühendislik maliyetleri, sabit ve değişken giderleri olmaktadır. Dolayısıyla ürünün kalite / maliyet dengesinin iyi kurulması gerekmektedir. Optimal kalitede minimum maliyetli fiyatlama politikası güden 3D BASKI AL, bu noktada sizlere kaliteli ürün sunarken maliyetten avantaj sağlamaktadır. Fiyatlandırma ürünün ağırlığı, istenen kalite, katman kalınlığı, doluluk oranı, zamanı ve baskı sonrası işlemlere göre değerlendirilmekte ve optimal bir fiyat teklifi sunulmaktadır. Üretilecek parçanın hassasiyeti burada ön plana çıkmaktadır. İnterpolasyon derecesi, ürünün işlem sonrası örneğin ısıl işlem miktarı gibi bir çok değer maliyet hesaplamada önemlidir. Yine flament malzemesi de çok etkili bir parametredir. Aslında burada yaklaşım kalite ve maliyet optimizasyonunda değer verdiğiniz kriterdir. Prototip üretimi için 3b baskı fiyat almak için bizi arayın.

  3D Baskı Kadıköy ve Diğer İlçeler

  3D BASKI AL, İstanbul Anadolu Yakası’nda faaliyet göstermektedir. Dolayısıyla Kadıköy bölgesindeki müşteriler için ve diğer ilçelerdeki müşteriler için kargolama yoluyla hizmet vermektedir. Yada ürünlerinizin STL datalarını gönderdikten sonra gelip baskı hallerini alabilirsiniz. 3B BASKI AL, 3d baskı fiyat ve teknolojilerde profesyonel ekibi ve altyapısı ile size hizmet sağlamaktadır. İstanbul geneli ve kargo yoluyla ülkemizin her köşesine hizmet götürüyoruz. Özel ambalajlar ile kırılmadan garantili olarak ürünleri gönderiyoruz.

  Üç Boyutlu Baskı Hizmeti İçin Adımlar

  Evet, ürün fikrinizin ilk tasarımı elinizdeyse bize STL formatında göndermeniz ile süreç başlayacaktır. Bu süreçte ilk olarak ürününüzün detaylı inceledikten sonra teklif çalışması yapmaktayız. Beklentilerinize göre 3d baskı için teklif sunmakta ve değerlendirmeniz sonrası süreci başlatmaktayız. Seçilen optimal flament malzemesi ve istenilen renge göre baskı başlatılır ve kalite değeri ön planda tutularak süreç tamamlanır. Ürünlerde tasarım ihtiyacınız var ise firma olarak bu alanda hizmet sağlamaktayız. Ürünlerinizin 3d tasarımları ekibimiz tarafından yapılarak kontrol sonrası baskı için hazırlanmaktadır.

  3D Baskı Merkezi ve Hizmetlerimiz

  Baskı sonrası isteğe göre ilave delik işlemleri, vida çekme işlemleri, boyama ve temizleme işlemleri yapılabilmektedir. 3B BASKI AL, bir merkezdir. Proje kapsamında bir çok eğitim, seminer ve teknik destek müşterilerine sağlamış ve tecrübe biriktirmiştir. 3D baskı fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşın. İleri teknoloji baskı hizmeti veren 3B BASKI AL, ayrıca 3d tasarım, simülasyon ve ürün geliştirme hizmeti de sağlamaktadır. Özetle ürün fikrinizin fikir aşamasından prototip üretimine, ve oradan nihai prototip kadar giden bütün yolda firmanıza hizmet sağlamaktadır.

  FDM Baskı Hizmeti İçin Bize Ulaşın

  FDM yani ‘Fused Deposition Modelling’, yada diğer adıyla ‘Fused Flament Fabrication’ kavramlarından oluşan yapı, temelde belirli çaplardaki flament malzemesinin hareketiyle belirli sıcaklıktaki nozülden geçirilerek ürünlerin örülmesidir. Bu teknoloji en çok kullanılan 3d yazıcı teknolojisidir. 3B BASKI AL bünyesindeki Ultimaker yazıcılar ile sizlere nihai ürün kalitesinde baskı hizmeti sağlamaktadır. Ayrıca baskı hizmetinin yanında tasarım, 3d tarama, simülasyon ve ürün geliştirme hizmeti de sağlamakta ve müşterilerinin ürün geliştirme süreçlerine destek olmaktadır. ,