0850 441 70 53
trblankblank
Sosyal Medya Hesaplarımız

Plastik Dişli Çark Tasarımı ve Üretimi

09 Temmuz 2023
55 kez görüntülendi
Plastik Dişli Çark Tasarımı ve Üretimi

Plastik dişli çark tasarımı ve üretimi hizmeti hizmeti ile artık istediğiniz adet kadar üretim yaptırmak mümkün. Eklemeli imalat teknolojisi tabanlı 3d baskı makineleri ile ister düşük ister yüksek adetli dişli çarkların üretimi hizmeti sağlıyoruz. Eksik dişli çark veya yeni tasarımları Solidworks yazılımı ile yapıp, geometrik ölçüleri, yataklama ve diğer ölçülerle belirleyip eklemeli imalat teknolojileri ile üretimi yapılmaktadır. Adetli üretim taleplerinizde ÜCRETSİZ TASARIM hizmeti sağlıyoruz. Plastik dişli çark tasarımı ve üretimi hizmeti almak için formu doldurun, uzmanlarımız sizi arasın ve işbirliği sürecini başlatalım.

  Plastik Dişli Yapımı

  Plastik dişli çarklar, ASA, ABS, NYLON, PLA ve PP gibi bir çok malzemeden üretilmektedir. Bu üretimler enjeksiyon kalıplama tekniği ile termoplastik malzemeler kullanılarak üretilebildiği gibi artık yeni nesil üretim tekniği olan eklemeli imalat ile de üretimleri mümkündür. Özellikle belirli adetli projelerinizde kalıp maliyetini ve üretim kısıtlarını düşünmeden istediğiniz miktarda üretim yapmakta ve ısıl işlem gibi ardıl işlemler yapıp teslim etmekteyiz. 3D baskı teknolojisi ile atomik bağlar oluşturarak üretimler yapılmaktadır.

  3D Printing Materials

  Plastik Dişli Çark Tasarımı ve Üretimi Hizmeti

  Plastik dişli çarklar özel tasarım teknikleri olan bir yöntemle çizilmelidir. Özellikle yükün geldiği yöne ve miktarına bağlı olarak yönlendirme, geometrik şekillerin oluşturulması ve üretim planlaması çok önemlidir. Tasarım olarak Solidworks yazılımını kullanılmaktadır. Analiz için ise nümerik analiz yazılımı Ansys Workbench kullanılmaktadır. Dişli çark veya dişli kutularının üretiminde tasarım ve eklemeli imalat teknolojisi kullanılmaktadır.

  dişli çark tasarımı, plastik dişli çark tasarımı ve üretimi

  3D Yazıcı İle Plastik Dişli Yapımı ve Tamiri

  Plastik dişli tamiri kırılan, hasar gören dişlilerin tekrar CAD dosyalarının elde edilmesi ve sonrasında 3D Baskı yöntemi ile üretilmesi sürecini kapsamaktadır. Plastik dişli tamiri çalışmasında ilk adım kırılan dişlinin diş üstü çapı, modülü, diş dibi çapı, göbek çapı gibi ölçülerin ölçülmesi ve diğerlerinin bu ölçülere göre hesaplanmasıdır. Bu aşamadan sonra CAD modeli hazırlanmaktadır. Hazırlanan CAD model STL formatında kaydedilerek dilimleme yazılımına aktarılmakta ve üretim planı hazırlanmaktadır. Üretim planı sonrası ürünün üretimi için ABS, PETG gibi bir çok mühendislik malzemesi ile ürün endüstriyel tip 3d yazıcılarda üretilmekte ve gerekil kalite kontroller ile müşterilerimize teslim ediyoruz.

  Plastik Dişli Çark Türleri

  Diş yapısına, türüne ve ölçülere, aynı zamanda hareket aktarım çeşidine bağlı olarak farklı türlerde plastik dişli çarklar mevuttur. Bunlar düz dişli, helisel dişli, çift helisel dişli, spiral konik dişli, gönye dişli, düz konik dişli, dahili dişli, solucan dişli ve kramayer dişli olmak üzere bir çok çeşidi bulanmaktadır. Bu türlerin her biri farklı görev ve işlemleri yerine getirmek üzere tasarlanmış standart makine elemanlarıdır. Bu ürünlerin 3D tasarım programlarında tasarımı, sonrasında hesaplamalarının yapılması ve nihai olarak ürünün üretilmesi süreci çok önemlidir. Bu kapsamda firma olarak dişli çark tasarımı ve üretimi hizmeti sağlamaktayız.

  Dişli Kutusu Tasarımı ve Üretimi, Eklemeli İmalat Yöntemi İle

  Dişli kutusu bir başka ifadeyle redüktörler olarak da ifade edilir. Bu ürünler içerisinde çok sayıda dişli olan, mekanik sistemlerde hızı ve torku değiştirmek için kullanılan önemli sistemlerdir. Bu sistemler ile tork ve hız belirli oranda ayarlanabilir. Dişli çark ve dişli kutusu malzemesi olarak plastik kullanıldığı gibi yine yoğunlukla dökme demir, standart metaller ve diğer ekipmanlar kullanılmaktadır. Plastik dişli kutularının tasarımı ve imalatı, özellikle adetli ürünlerde çok önemlidir.

  plastik dişli kutusu tasarımı ve üretimi, plastik dişli kutusu

  Plastik Dişli Tamiri ve Onarımı

  Plastik dişli tamiri özellikle uzun süreli kullanımlarda aşınmış, kırılmış veya başka türlü hasara uğramış plastik dişlilerin tekrar üretilmesi ile ilgilidir. Bu tür ürünler ya hasarlı dişli yada karşılık dişlisi üzerinden tersine mühendislik yöntemi ile tekrar CAD datasının oluşturulması ve üretilmesi sürecini kapsamaktadır. Modül kumpası ile dişli çarkın modülünün bulunması, diş üstü çapı, bölüm dairesi çapı, diş derinliği ve diğer geometrik ölçüler hesaplandıktan sonra CAD tasarımı hazırlanarak üretime sunulmaktadır. Eklemeli imalat yöntemi ile ürün üretilip müşterilerimize güvenli kargolama ile gönderilmektedir. Kırılan, aşınan veya hasara uğrayan dişli çarkların yeniden üretimi için iletişim kurun.

  3d baskı dişli çark üretimi, plastik dişli çark tasarımı ve üretimi

  Plastik Dişli İmalatı Hizmeti

  Plastik dişli imalatı ve test işlemi için lütfen irtibat kurun. Dişlilerin üretiminde malzeme ve üretim parametreleri son derece önemlidir. Yine üretim sonrası ardıl işlemler, özellikle ısıl işlem mukavemet açısından son derece önem arz etmektedir. Burada ürünün taşıyacağı yüke göre tasarımı, doluluk oranı ve topolojik yapısının belirlenmesi, hatta kafes parametrelerinin optimizasyonu gibi bir çok konuda Ar-Ge çalışması yapılması gerekmektedir. Bu tür bir çalışma için yine CAD programları yanında nümerik simülasyon esaslı CAE yazılımları da kullanılması gerekmektedir. Özellikle üretilen dişlilerin uzun ömürlü olması, hasara uğramadan görevlerini yerine getirmesi elzemdir. Bu konuda uzman ekibi ve teknik alt yapısı ile sizlere hizmet sunuyoruz ve yüksek mukavemet – yüzey kalitesinde ürünleri geliştirip üretiyoruz. Adetli üretimlerde tasarım ve simülasyon ücreti talep edilmemektedir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?