0850 441 70 53
trblankblank
Sosyal Medya Hesaplarımız

Termoform Kalıp Tasarımı ve Üretimi

14 Ağustos 2023
28 kez görüntülendi
Termoform Kalıp Tasarımı ve Üretimi

Termoform kalıp tasarımı, üretimi ve ürün üretimi konusunda hizmet sağlıyoruz. Artık ürünlerinizin 3d tasarımı, kalıp tasarımı ve sonrasında ürünlerin üretimi için ileri teknoloji tasarım, 3d yazıcı ve üretim teknolojileri kullanıyoruz. Termoform vakum makinelerinde ürünlerin kalıpları ile mükemmel ürünlerinizi üretip, sizlere kargoluyoruz. Kalıp tasarımı öncesi ürününüz 3d modelini hazırlıyor ve 3d tasarım çalışmaları yapıyoruz. Üstelik 3d tasarımları ücretsiz yapıyoruz. Hizmet almak için aşağıdaki formu doldurun uzmanlarımız sizi arasın ve işbirliği sürecimiz başlasın.

  termoform ürünleri, termoform kalıp tasarımı

  Termoform Nedir?

  Termoform, termo ve form kelimelerinden oluşmuş bir kavramdır. Yani sıcaklık ile malzemenin şekillendirilmeye hazır hale getirilmesi ve vakum ile kalıp formuna oturtulması işlemidir. Yani bir başka deyişle, bir termoplastik tabakanın yumuşak ve esnek hale geldiği bir sıcaklığa ısıtıldığı ve sonrasında şekillendirildiği bir imalat prosesidir. Malzeme olarak, PMMA, ABS, Selüloz Asetat, LDPE, HDPE, PP, PS, ve PVC gibi bir çok malzeme kullanılmaktadır. Bu yöntem ile kullan at ürünler, gıda ambalajları ve bir çok alanda uygulama yapılmaktadır. Özellikle ürün paketleme ve özel geometrik modeller oluşturma burada önemli işlemdir. Aşağıdaki resimde termoform imalat işleminin şematik çalışma prensibi verilmiştir.

  termoform nedir

  Termoform Kalıp Tasarımı ve 3D Baskı İle Üretimi

  Her imalat yöntemine uygun tasarım kriterleri bulunduğu gibi termoform kalıp tasarımı ve üretiminde de kriterler bulunmaktadır. Bunlar kısıtlar, sınırlar ve aralıklar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Termoform kalıp tasarımı ilk olarak ürünün 3d CAD datasının oluşturulması işlemi ile başlanılmaktadır. Kalıplama için gerekli açılar oluşturulduktan sonra kaç göz kalıp olacağı belirlenmektedir. Bu işlemlerin ardından hangi malzeme ile kalıbın üretileceği ABS, PA gibi karar verilmekte ve üretime geçilmektedir. İleri teknoloji 3d yazıcılar ile üretim planı hazırlanmakta ve yüksek mukavemet / yüzey kalitesi esasına göre üretim gerçekleştirilmektedir. Sonrasında termoform vakum cihazında ürünün ön prototipleri üretilmekte, test ve deneme işlemleri sonrası seri üretime geçilmektedir. Üretimde soğuk şekillendirme ve sıcak şekillendirme gibi bir çok alternatif bulunmaktadır. Üretim hizmeti almak için bizi arayın.

  3d baskı termoform, termoform kalıp tasarımı

  Termoform Makinesi Ve Ürün Üretim

  Termal enerji esaslı üretim tekniği olan bu imalat yönteminde kalıp üretimi sonrası termoform makinesine ihtiyaç duyulmaktadır. İstenilen sıcaklığa çıkma, vakumlama ve üretim gibi işlemleri başarılı olarak yapabilecek, masa üstü ölçülerden büyük ölçekli makinelere kadar geniş bir aralıkta bulunmaktadır. Firmanızın ürünlerine ve kalıpların ölçülerine bağlı olarak değişik ölçülerde bulunan bu ürünlerin satın alınması ve üretim sürecine entegre edilmesi önemlidir. Bu alanda bir çok termoform makinesine sahip firmamız, ürünlerinizin hem tasarımlarını, hem kalıplarını üretmekte ve ayrıca ürünlerinizin üretimini de gerçekleştirmekteyiz. Hizmet almak için bizi arayın.

  termoform makinesi

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?