0530 763 09 70
trblankblank
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kalıp Modeli Yapımı İçin 3D Baskı Teknolojisi Kullanımı

14 Aralık 2021
136 kez görüntülendi
Kalıp Modeli Yapımı İçin 3D Baskı Teknolojisi Kullanımı

Kalıp modeli yapımı, kalıplamada ilk adımlardan birisidir. 3D baskı ile kalıp model üretimi ise son yıllarda hızla yayılmıştır. Eklemeli imalat teknolojisi ile artmış bir uygulamadır. Kalıplanacak olan ürünün modelinin hazırlanmasında klasik talaşlı imalat yöntemi kullanılmaktadır. Ya da ürün üzerinden model çıkartma gibi bir çok yöntem uygulanmaktadır. Fakat, eklemeli imalat teknolojisinin gelişmesi ile birlikte artık kalıp modelleri üretmek çok daha basittir. Hızlı ve uygun maliyetli üretmek mümkündür. Tasarımcılar tarafından FDM, SLA yada SLS teknoloji ile kalıplanacak modelin üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Ve sonrasında kalıplama için adımlar izlenmektedir. Bu kum kalıp, silikon kalıp ve diğer kalıplama teknolojileri olabilmektedir. Hatta doğrudan plastik enjeksiyon kalıp bile üretilebilmektedir. 3D Baskı Al, tasarımcıların ve üretimcilerin ihtiyaç duyduğu kalıp modellerini yüksek yüzey kalitesi ve mukavemette üretmektedir. Ayrıca talebe göre astar, boyama ve vernik işlemleri de gerçekleştirip, daha hassas parça üretimi yapmaktadır.

Silikon Kalıplar İçin 3D Baskı Kalıp Model Üretimi

3D baskı ile silikon kalıp model üretimi son yıllarda revaçta olan bir uygulamadır. Özellikle gelişen eklemeli imalat yöntemi ile artık ürünler daha pürüzsüz ve daha yüksek mukavemette üretilebilmektedir. Silikon kalıplama basit ve doğrudur. Hatta bir çok hatayı da tolere edecektir. Fikir, bir ana bölümle başlamaktadır. Bu kısım kalıplama malzemesi ile kalıplanabilir ve daha sonra ortaya çıkan boşluktan bir çok parça üretimini gerçekleştirilebilir. Yani ilk olarak kalıp modeli oluşturulur, sonrasında silikon yardımıyla modelin boşluğu oluşturulur. Burada ilk modelin 3d olarak oluşturulması son derece önemlidir. 3D Baskı Al, bu alanda müşterilerine hizmet sağlamaktadır. Modelinizin optimal üretim parametrelerinde üretimi için hizmet veriyoruz. Kalıp modeli yapımı konusunda uzman ekibimiz ile hizmet veriyoruz.

silikon kalıp için 3d baskı

Kum Kalıp İçin Model Üretimi 3D Baskı Teknolojisi İle

3D baskı ile kum kalıp için modeller de üretilebilmektedir. Yüksek yüzey kalitesi ve mukavemette ürünler PLA, TPU, ABS gibi bir çok malzemeden üretilip kalıplamada kullanılabilmektedir. Yüzey bütünlüğü ve hassasiyeti açısından üstündür. Özellikle klasik yöntemle model üretimi pahalı ve zaman alan bir süreçtir. Ürününüzün kum kalıp için modeli 3D baskı tekliği ile üretilmekte ve size teslim edilmektedir. Kum kalıp model üretimi için bize ulaşın.

kum kalıp için 3d baskı model

Seramik veya Porselen Döküm İçin Alçı Kalıp Modelinin 3D Baskı Üretimi

Seramik veya porselen ürünlerin üretilmesi öncesi modellerinin hazırlanması gerekmektedir. Sonrasında model kullanılarak alçı kalıp hazırlanmaktadır. Yani alçı kalıp ile ürün boşluğu oluşturulmakta ve döküm için hazır hale getirilmektedir. Alçı kalıplama işleminde kullanılan modellerin 3D baskı teknolojisi ile üretimi mümkündür. Hem de çok karmaşık yapılardaki ürünlerin tasarımlarının hızlı bir şekilde modele dönüştürülmesi imkan dahilindedir. Tasarımlarınızı gönderin, hızlı bir şekilde değerlendirip teklif verelim ve modelinizin 3d baskısını hazırlayıp size kargolayalım. Mükemmel tasarımlar oluşturarak müşterileri potansiyelinizi arttırın. Hem de yüksek yüzey kalitesinde ve mukavemette modeller ile. Artık tasarım düşüncelerinizi ürüne dönüştürmek 3d baskı model üretimi ile çok kolay hale gelmiştir. Modellerinizin 3d baskı modelini üretmek için bize ulaşın.

seramik döküm için kalıp modeli

FDM Teknoloji İle Kalıp Model Yapımı

FDM teknoloji ile kalıp model yapımı, yüksek kalite 3d yazıcı gerektiren bir uygulamadır. Ayrıca modelin üretiminde üretim parametreleri önemlidir. Yani katman yüksekliği, üretim hızı, tabla sıcaklığı ve nozül sıcaklığı önemli parametrelerdir. Özellikle bu alanda uzmanlaşmış, üretim tecrübesi olan kişilerin kaliteli makinelerde yüksek kaliteli model üretmesi mümkündür.

kalıp modeli yapımı

SLA Teknolojisi İle Kalıp Model Yapımı

SLA teknolojisi ile kalıp model yapımı, yani reçine tipi 3d yazıcılarda kalıp model yapılmaktadır. Reçine 3d yazıcı tekniğinin kullanıldığı bu yöntemde, modeller üretilmektedir. Sonrasında kalıplama için müşteriye gönderilmektedir. Burada, yine uzmanlık gerektiren bir üretim süreci bulunmaktadır. Uzmanlarımız ürünlerinizi en iyi kalitede ve uygun maliyetle üretmek için üretim optimizasyonu yapacaktır. Kalıp modeli yapımı için bizi arayın.

reçine 3d yazıcı ile kalıp modeli üretimi, kalıp modeli yapımı

3D Yazıcı İle Kalıp Model Yapımı Hizmeti

Firmamız kalıp model yapımında uzman bir kuruluştur. Firmanızın ihtiyaç duyduğu kalıp modellerin üretimini 3d baskı ile gerçekleştirilmekte ve size teslim edilmektedir. Gerek silikon kalıplama için kalıp model yapımı, gerekse kum kalıp için kalıp model yapımı hizmeti verilmektedir. Teklif almak için bize ulaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?