0530 763 09 70
trblankblank
Sosyal Medya Hesaplarımız

PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi

18 Aralık 2021
82 kez görüntülendi
PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi

PCB kutusu tasarımı ve 3d baskı teknolojileri ile üretimi konusunda hizmet almak için bize ulaşın. Yüksek teknolojik 3d yazıcılar ile ürünlerinizi üretiyoruz. Ürününüze uygun kutu tasarımı, kutunun üretim kriterlerine uygun hale getirilmesi öncelikli çalışmamızdır. Sonrasında yüksek mukavemet ve özellikle beklenen özelliklere göre şekillendirilmesi ve üretimi işlemini gerçekleştiriyoruz. Üretim sonrası ürünün cıvata deliklerinin hazırlanması, kılavuz ve pafta çekme işlemleri ile vidalarının oluşturulması, temizleme ve boyama işlemlerini yapıyoruz. Bütün süreçlere müşterilerimizde dahil olmakta ve adım adım nihai ürüne gidilmektedir. Hızlı bir şekilde ürünlerinizi üretip size kargoluyoruz.

PCB Nedir?

Bir çok elektronik ekipmanda PCB kullanılmaktadır. Bu yapı ilk olarak 1936 yılında tasarlanmış ve geliştirilmiş bir üründür. Paul Eisler, orijinal olarak Charles Ducas tarafından patenti alınan bir devre tasarımına dayanan bir radyo sistemi ile çalışan PCB geliştirmiştir. Yani elektronik dünyasının vazgeçilmez ürünüdür. PCB yani İngilizce olarak ‘Printed Circuit Board’ yani ‘Devre Baskı Kartı’ anlamına gelmektedir. Açıklamak gerekirse elektronik bileşenleri bir arada tutan ve elektriksel olarak birbirine bağlayan karttır. Herhangi bir elektronik tasarımın yapı taşı olmakla beraber, vazgeçilmez bir unsurdur. Ayrıca PCB, sinyallerin ve gücün fiziksel cihazların arasında yönlendirilmesine de izin verir.

PCB Kutusu Üretimi ve Çeşitleri
PCB Çeşitleri

Bir çok çeşidi bulunmaktadır. Örneğin kart tipine göre tek taraflı ve çift taraflı tipi bulunmaktadır. Yapıldığı malzemeye göre PCB’ler Fenol türevli selülozik kağıt, dokunmuş can yünü veya epoksi gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar FR-2. FR-3, G-10, CAM-3 gibi kısaltmalarla ifade edilmektedir.

PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi

PCB Kutusu Tasarımı için ilk olarak elektronik kartın, bağlantılarının ve gerekli elamanların tasarlanması gerekmektedir. Bunun için bir çok CAD yazılımı geliştirilmiştir. Bu yazılımlarda tasarlanan kartlar STEP formatında bize gönderildiğinde kutu çalışmalarına başlayabiliriz. Online toplantılar il kutunun ilk tasarımı, revizyonları ve ilk prototipi ortaya çıkmaktadır. Sonrasında testler ve denemeler sonrası tekrar tasarım revizyonu yaparak optimal kutu tasarımı elde edilmeye çalışılmaktadır. Bu arada mühendislik hesapları yani statik, dinamik veya termal analizler ile uygun malzeme seçimi ve tasarım parametreleri belirlenmektedir. Nihai PCB kutusu tasarımına karar verildikten sonra artık üretime geçebiliriz. Merkezimizde bulunan yüksek teknoloji 3d baskı makineleri ile PCB kutusu üretimi yapmakta, test ederek sonrasında size teslim etmekteyiz. PCB kutusu tasarımı ve üretimi hizmeti almak için bizi arayın.

PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi
PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi

3D Baskı PCB Kutusu

Üretime uygun olarak tasarlanan kutuların üretiminde 3D baskı teknolojilerini kullanmaktayız. FDM teknolojisi ile PLA, ABS, TPU, PP ve daha bir çok malzemeden üretimini yapabilmekteyiz. Ayrıca yüksek mukavemet ve ısıl direnç istenen noktalarda karbon fiber esaslı poliamid malzemeden de PCB kutusu üretimini 3d baskı yöntemi ile yapmaktayız. Üretimde beklenen yüzey kalitesi, renk, esnekler, sertlik gibi değerleri göz önünde bulundurarak optimal üretim parametreleri belirliyoruz. Üretim sonrası ürünün montajı, vidalar için klavuzların çekilmesi, deliklerinin delinmesi gibi bir çok ilave işlemler yapmaktayız. Ayrıca firma logolarının üretimi veya bant alanlarının oluşturulması işlemi de gerçekleştirilmektedir. 3D baskı PCB kutusu için bütün işlemler yapılmaktadır. Sonrasında ürünün yüksek teknolojik Ultimaker gibi yazıcılarla üretimini gerçekleştirip müşterilerimize gönderiyoruz. Hızlı, zamanında ve beklenen kalitede üretim için bize ulaşın.

blank

PCB Kutusu Üretiminde Prototip ve Adetli Üretim

Tasarımsal açısından geliştirilen PCB kutuları, artık prototip veya adetli üretim aşamasına geçilmektedir. Bu amaçla 3d baskı yöntemi kullanılmaktadır. Veya diğer kalıplama teknikleri de kullanılabilmektedir. 3D Baskı Al, bünyesindeki ileri teknolojik 3d yazıcılar ile, hem prototip aşamasında hem de adetli üretimde size hizmet vermektedir. Seri üretim yapabilen, simetrik baskı özelliğine sahip yazıcılar ile ürünlerinizi hızlı bir şeklide üretip size teslim ediyoruz. Hizmet almak için bize ulaşın.

blank

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?