0850 441 70 53
trblankblank
Sosyal Medya Hesaplarımız

Elektronik Proje Kutusu ve PCB Kutusu Tasarımı, Üretimi

18 Aralık 2021
126 kez görüntülendi
Elektronik Proje Kutusu ve PCB Kutusu Tasarımı, Üretimi

Elektronik Proje Kutusu, PCB kutusu tasarımı ve 3d baskı teknolojileri ile üretimi konusunda hizmet almak için bizi arayın. Yine elektronik proje kutusu tasarımı, prototip üretimi ve seri üretim yapılmaktadır. Adetli ürünleriniz için 3D TASARIMI ÜCRETSİZ YAPIYORUZ. Yüksek teknolojik 3d yazıcılar ile ürünlerinizi üretiyoruz. Ürününüze uygun kutu tasarımı, kutunun üretim kriterlerine uygun hale getirilmesi öncelikli çalışmamızdır. Sonrasında yüksek mukavemet ve özellikle beklenen özelliklere göre şekillendirilmesi ve üretimi işlemini gerçekleştiriyoruz. Üretim sonrası ürünün cıvata deliklerinin hazırlanması, kılavuz ve pafta çekme işlemleri ile vidalarının oluşturulması, temizleme ve boyama işlemlerini yapıyoruz. Bütün süreçlere müşterilerimizde dahil olmakta ve adım adım nihai ürüne gidilmektedir. Hızlı bir şekilde ürünlerinizi üretip size kargoluyoruz. Ücretsiz PCB kutusu tasarımı ve adetli üretim için aşağıdaki formu gönderin.

  Elektronik Proje Kutusu İş Süreci

  Ürünlerinizin geliştirilmesi sürecinde alternatif seri üretim mantığı olan 3D baskı teknolojisi ile ürünlerinizi KALIP MALİYETİ olmadan, özgürce tasarım yaparak üretiyoruz. Firmanızın ürünlerine özgü elektronik projeler geliştirmenizi sağlayacak olan bu hizmet ile firmanızın sürdürülebilir karlı büyümesine katkı sağlıyoruz. İş süreci:

  1. Talebinizin alınması
  2. Elektronik proje veya PCB tasarımınızın varsa 3d modelini STEP veya Parasolid formatında talep ediyoruz.
  3. Eğer yoksa gerçek ürünleri talep ediyoruz.
  4. Konsept tasarım, mekanik tasarım ve prototip üretiyoruz.
  5. Test ve revizyon sonrası nihai ürün tasarımı elde ediyoruz.
  6. Seri üretimi gerçekleştiriyoruz.
  7. Talebinize göre kaplama, zımparalama, boyama gibi ardıl işlemleri uygulayıp, mekanik montaj yapıp ürün size kargoluyoruz.

  PCB Nedir?

  Bir çok elektronik ekipmanda PCB kullanılmaktadır. Bu yapı ilk olarak 1936 yılında tasarlanmış ve geliştirilmiş bir üründür. Paul Eisler, orijinal olarak Charles Ducas tarafından patenti alınan bir devre tasarımına dayanan bir radyo sistemi ile çalışan PCB geliştirmiştir. Yani elektronik dünyasının vazgeçilmez ürünüdür. PCB yani İngilizce olarak ‘Printed Circuit Board’ yani ‘Devre Baskı Kartı’ anlamına gelmektedir. Açıklamak gerekirse elektronik bileşenleri bir arada tutan ve elektriksel olarak birbirine bağlayan karttır. Herhangi bir elektronik tasarımın yapı taşı olmakla beraber, vazgeçilmez bir unsurdur. Ayrıca PCB, sinyallerin ve gücün fiziksel cihazların arasında yönlendirilmesine de izin verir.

  PCB Kutusu Üretimi ve Çeşitleri
  PCB Çeşitleri

  Bir çok çeşidi bulunmaktadır. Örneğin kart tipine göre tek taraflı ve çift taraflı tipi bulunmaktadır. Yapıldığı malzemeye göre PCB’ler Fenol türevli selülozik kağıt, dokunmuş can yünü veya epoksi gibi bir çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar FR-2. FR-3, G-10, CAM-3 gibi kısaltmalarla ifade edilmektedir.

  PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi

  PCB Kutusu Tasarımı için ilk olarak elektronik kartın, bağlantılarının ve gerekli elamanların tasarlanması gerekmektedir. Bunun için bir çok CAD yazılımı geliştirilmiştir. Bu yazılımlarda tasarlanan kartlar STEP formatında bize gönderildiğinde kutu çalışmalarına başlayabiliriz. Online toplantılar il kutunun ilk tasarımı, revizyonları ve ilk prototipi ortaya çıkmaktadır. Sonrasında testler ve denemeler sonrası tekrar tasarım revizyonu yaparak optimal kutu tasarımı elde edilmeye çalışılmaktadır. Bu arada mühendislik hesapları yani statik, dinamik veya termal analizler ile uygun malzeme seçimi ve tasarım parametreleri belirlenmektedir. Nihai PCB kutusu tasarımına karar verildikten sonra artık üretime geçebiliriz. Merkezimizde bulunan yüksek teknoloji 3d baskı makineleri ile PCB kutusu üretimi yapmakta, test ederek sonrasında size teslim etmekteyiz. PCB kutusu tasarımı ve üretimi hizmeti almak için bizi arayın.

  PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi
  PCB Kutusu Tasarımı ve Üretimi

  3D Baskı PCB Kutusu

  Üretime uygun olarak tasarlanan kutuların üretiminde 3D baskı teknolojilerini kullanmaktayız. FDM teknolojisi ile PLA, ABS, TPU, PP ve daha bir çok malzemeden üretimini yapabilmekteyiz. Ayrıca yüksek mukavemet ve ısıl direnç istenen noktalarda karbon fiber esaslı poliamid malzemeden de PCB kutusu üretimini 3d baskı yöntemi ile yapmaktayız. Üretimde beklenen yüzey kalitesi, renk, esnekler, sertlik gibi değerleri göz önünde bulundurarak optimal üretim parametreleri belirliyoruz. Üretim sonrası ürünün montajı, vidalar için klavuzların çekilmesi, deliklerinin delinmesi gibi bir çok ilave işlemler yapmaktayız. Ayrıca firma logolarının üretimi veya bant alanlarının oluşturulması işlemi de gerçekleştirilmektedir. 3D baskı PCB kutusu için bütün işlemler yapılmaktadır. Sonrasında ürünün yüksek teknolojik Ultimaker gibi yazıcılarla üretimini gerçekleştirip müşterilerimize gönderiyoruz. Hızlı, zamanında ve beklenen kalitede üretim için bize ulaşın.

  blank

  Elektronik Proje Kutusu Tasarımı ve Üretimi

  Elektronik proje kutusu olarak da bilinen kutuların tasarımı, prototip üretilmesi ve sonrasında ürünün kaplama, zımparalama ve boyama işlemleri yapılmaktadır. Firma olarak standart veya özel elektronik proje kutularınızın tasarımını, prototip üretimini ve sonrasında seri üretimini gerçekleştirmekteyiz. Kalıp maliyetlerini düşünmeden, özgürce tasarladığınız elektronik sistemleriniz için size hizmet sağlıyoruz. Hizmet almak için bizi arayın.

  elektronik proje kutusu

  IP65 Elektronik Proje Kutusu Tasarımı ve Üretimi

  IP koruma derecesi. mekanik veya elektrikli cihazların suya, toza ve dış darbelere karşı dayanıklılığını ölçmek için kullanılan derecelerdir. IP64 PCB veya elektronik proje kutularında belirtilen 6 rakamı toz geçirmez, 5 rakamı ise su fışkırmasına karşı korumalıdır. Yani cihaza herhangi bir yönden fışkıran su asla giremez, yine tozlu ortamlardaki tozun ürüne zarar vermesini engellemelidir. IP65, IP66, IP67, IP68 en çok kullanılan sınıflarıdır.

  IP65 elektronik proje kutusu

  Elektronik Cihaz Kutuları Üretimi

  Elektronik cihazlar dijitalleşen dünyada hızla artmaktadır. Bu ürünlerin çalışma anında uygun bir kutu ile korunması gerekmektedir. Burada bir çok çalışma şartına uygun kutu tasarımı yapılması gerekiyor. Örneğin ASA, ABS, PC gibi bir çok malzemeden sızdırmazlık ve UV dayanımı sağlayacak şekilde üretilmesi önemlidir. Bu kapsamda elektronik cihazınıza göre kutu tasarımı ve üretimi yapılmaktadır. Firma olarak adetli üretimlerinizde elektronik cihaz kutularının 3d mekanik tasarımlarını ücretsiz yapmaktayız. Ayrıca talebe göre mühendislik hesapları da yapılmakta ve nihai ürün elde edilmektedir. Ardıl işlemlerle ürünlerin nihai kullanımına uygun hazırlığı yapılıp teslim edilmektedir.

  PCB Kutusu Üretiminde Prototip ve Adetli Üretim

  Tasarımsal açısından geliştirilen PCB kutuları, artık prototip veya adetli üretim aşamasına geçilmektedir. Bu amaçla 3d baskı yöntemi kullanılmaktadır. Veya diğer kalıplama teknikleri de kullanılabilmektedir. 3D Baskı Al, bünyesindeki ileri teknolojik 3d yazıcılar ile, hem prototip aşamasında hem de adetli üretimde size hizmet vermektedir. Seri üretim yapabilen, simetrik baskı özelliğine sahip yazıcılar ile ürünlerinizi hızlı bir şeklide üretip size teslim ediyoruz. Hizmet almak için bize ulaşın.

  blank

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?