0850 441 70 53
tr
Sosyal Medya Hesaplarımız

TPU Filament 3D Baskı

04 Haziran 2022
85 kez görüntülendi
TPU Filament 3D Baskı

Tpu filament 3d baskı işlemi ve öneriler sunmak üzere bu makale hazırlanmıştır. Eklemeli imalat teknolojisi, gelişen teknolojidir. Her geçen gün yaygınlaşan ve bütün endüstri alanlarına yayılan bu teknoloji, günümüzün mükemmel aracıdır. Tasarımcılar, tpu filament kullanarak 3d baskı işlemlerini başarılı olarak yapmakta ve mükemmel ürün protipleri ortaya koymaktadır. Esnek filament olarak da bilinen bu filament, ayrıca flexible filament olarak da tanımlanmaktadır. Eklemeli imalat alanında hizmet veren Marsis, bu alanda da profesyonel ekibi ve teknik altyapısı ile hizmet vermektedir. Esnek filament ile ürün prototiplerinizi ürettirmek aşağıdaki formu gönderin.

  TPU (Esnek) Filament Nedir?

  tpu filament 3d baskı

  Esnek filament, yani TPU filament, Termoplastik Poliüretan ürünüdür. Yani bu kelimelerinin baş harflerinin kısaltmasıdır. En büyük avantası ile kolay baskı alınması ve sertliğinin ayarlanabilmesidir. Yine bir başka avantajı ise yüksek mukavemete sahiptir. Bir başka açıdan bakıldığı zaman ise kimyasal dayanıklılığı yüksektir. Örneğin yağlara, çözücülere, kimyasallara, aşındırıcılara karşı dirençlidir. Termoplastik poliüretan malzemesi ayakkabı imalatı, esnek refüj dubaları, hayvan küpeleri, terlik üretimi, boru imalatı, telefon kılıfları, kablo imalatı gibi endüstrinin bir çok alanında uygulama imkanı bulmaktadır.

  TPU (Esnek) Baskı ve Uygulama Alanları

  tpu filament 3d baskı

  Eklemeli imalat, katmanlı olarak da bilinmekte, ürünleri katman katman örerek oluşturma tekniğidir. Yaratıcı bir teknolojidir ve her geçen gün farklı endüstrilerde uygulama alanı bulmaktadır. Örneğin yapay organ üretiminden ev yapımına kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. 3d baskı teknoloji hakkında daha detaylı bilgi almak için ‘3d baskı‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Eklemeli imalat ile artık tasarım yeteneklerimizi sonuna kadar kullanabiliyoruz. Bu imkanı sağlayan 3b teknolojiler, artık endüstride yeni bir çağ açmıştır. Bu yolculukta esnek filament ile 3d baskı artık mümkün. Esnek olmasını istediğiniz ürünlerin baskısını yaptırmak için bizden teklif alabilirsiniz.

  Ultimaker TPU 95A Filament Satın Alın

  ultimaker tpu filament

  Ultimaker, gerek 3d baskı gerekse filament üretiminde satış yapmaktadır. Ürünleri özellikle Ultimaker 3d yazıcılarda kullanılması durumunda gayet verim alınabilmektedir. Ultimaker yazıcılar hakkında bilgi almak için ‘ultimaker s5‘ makalemizi okumanızı öneririz. Ultimaker TPU 95A (Termoplastik poliüretan) filament, Ultimaker filament ailesinin yeni bir üyesidir. TPU 95A yarı esnektir, Shore durometresinde 95A ölçer ve kopmada %580’e kadar uzamaya dayanabilir. TPU 95A, yüksek darbe dayanımına sahiptir, aşınmaya ve yıpranmaya karşı oldukça dirençlidir ve ayrıca birçok endüstriyel yağ ve kimyasala karşı dayanıklıdır. Ultimaker TPU filament satın almak için bize ulaşın.

  Esun TPU Satın Alın

  esun tpu filament

  Esun TPU filament, yada esnek filament markanın çıkarttığı kaliteli ürünlerden birisidir. Esun esnek filament, endüstriyel ürünlerde gayet başarılı olarak uygulanmakta ve çözüm imkanı bulmaktadır. Farklı sertliklerde bulunan filamentler, şeffaf olabilmektedir. Güçlü ve dayanıklı olmanın yanında, daha yumuşak, elastiktir. Bu filamentler ile esnek olmasını istediğiniz ürünün baskısını çok kolay bir şeklide alabilmektesiniz. Bu arada filament hakkında detaylı bilgi almak için ‘Filament Nedir?‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Esun esnek filament satın almak için lütfen bize ulaşın.

  3D Esnek (Flexible) Baskı Hizmeti Alın

  3d esnek baskı

  Marsis, uzman ekibi ve teknik altyapısı ile eklemeli imalat yöntemi ile üç boyutlu baskı hizmeti sağlamaktadır. Eklemeli imalat hakkında detaylı bilgi için ‘eklemeli imalat‘ makalemizi okuyabilirsiniz. Tasarım harikası ürünlerinizin üç boyutlu prototiplerinin elde edilmesi sürecinde, mükemmel bir esneklik sağlayan TPU malzemesi ile prototipinizi ürettirmede hizmet sağlıyoruz. Ultimaker, Flashforge gibi yüksek kaliteli 3d yazıcılar ile ürünlerinizin üretim planını hazırlıyor, optimal ayarlarda ve esneklik beklentinize göre ayarları sağlayarak üretimi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında güvenli kargo seçenekleri ile adresinize ürününüzü kargoluyoruz. 3d esnek baskı hizmeti almak için bize ulaşın veya teklif almak üzere ‘Teklif Al‘ formunu doldurun.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. blank Serdar TURAN dedi ki:

   Üretimde kullandığımız bir ürünün 3d baskısını TPU 95A filament ile üretimi yapıldı ve mükemmel oldu. Elinize sağlık.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?