0850 441 70 53
trblankblank
Sosyal Medya Hesaplarımız

3D Figür Baskı

29 Ekim 2021
63 kez görüntülendi
3D Figür Baskı

3D figür baskı, film, çizgi film gibi bir çok kahramanın 3d modelinin yazıcılarda basılmasıdır. Aynı zamanda baskı sonrası boyama işleminin de yapılması çoğu zaman gereklidir. Modeller daha çok veri tabanlarından indirilebildiği gibi, 3d tasarımcıları tarafından da hazırlanabilmektedir. Burada modelin doğru tasarımı ve sonrasında 3d yazıcı markası kalite için önemlidir. 3D BASKI AL, alt yapısı ve teknik donanımı ile kahramanlarınızın 3d figür baskı işlemlerini yapmaktadır. Aynı zamanda size kusursuz olarak teslim etmektedir. Aşağıdaki formu doldurun sizi arayalım.

  Aksiyon Figürleri

  Teknik olarak konuşursak, bir aksiyon figürü, en yaygın olarak plastikten yapılmıştır. Ve genellikle filmlerden, televizyon şovlarından, çizgi romanlardan, video oyunlarından vb. Terim ilk olarak oyuncak üreticisi Hasbro tarafından G.I. Joe koleksiyonu. Şaka değil – “bebekler” zaten yaygın olarak kızların oyuncaklarıyla ilişkilendirildiği için bunu buldular.

  Figürler başlangıçta çocukları eğlendirmek için yaratılmışlardır. Fakat bugün aynı zamanda değerli koleksiyoncular tarafından da satın alınmaktadır. Aslında, Kenner’ın ilk Star Wars koleksiyonu gibi orijinal vintage aksiyon figürleri en yüksek dolar değerinde.

  Ama eğer plastikten yapılmışlarsa, neden onları 3D olarak basmıyorsunuz? Bunu inceleyerek, 3D baskılı aksiyon figürlerini indirmek veya satın almak için en iyi siteleri seçtik. Modellerin yazdırılabilirlik ve gerektiğinde montaj talimatlarının netliği açısından test edildiği, yalnızca “satın alınması güvenli” web sitelerini seçtik.

  3D Figür Baskı Toy Forge

  3d figür baskı
  Apollo 3D baskı aksiyon figürü

  3D baskı için model arıyorsanız, özellikle aksiyon figürleri arıyorsanız mutlaka Toy Force’yi ziyaret edin. Site, TV ve film animasyon endüstrisinden deneyimli bir profesyonel olan Aaron Thomas tarafından 2015 yılında başlatılmıştır. Kendisi bir aksiyon figürü koleksiyoncusu olarak ilk orijinal modeli Ronin’i 2013’te tasarladı ve bastı. 3d figür baskı modelleri ve hizmeti için bizi arayın.

  Toy Forge’da güzel ayrıntılara sahip, yazdırılması kolay 3D modeller satın alabilirsiniz. Bazı modeller önceden basılarak hazır hale getirilmiştir. Üreticiler ürünleri üretip monte etmektedir ve müşterilere sunmaktadır. O kadar mükemmel tasarımları bulunmaktadır ve artık lisanslı veya başka mağazalarda bu tür figürlerin satışı yapılmaktadır. Ancak bu lisanslı sürümler 3D olarak basılmasına müsaade edilmemektedir.

  CGTrader Baskı

  CGTrader, farklı kullanım türleri için 3D modellerin çevrimiçi bir pazarıdır. Modelleri serbest tasarımcılar, hobiler ve hatta profesyonel tasarım şirketleri tarafından üretilmektedir. CGTrader, pazarının 3,2 milyon kullanıcıdan oluşan bir çevrimiçi topluluğa sahip 1.030.000’den fazla 3D modele sahip olduğunu iddia ediyor.

  3d figür baskı

  Bu kadar çok çeşitli modellerde, yazdırılabilir ürünleri ararken dikkatli olmalısınız. Site, tüm modellerin 3D yazdırılabilir olduğu söylenen 3D baskı için özel bir alana sahiptir. Bununla birlikte, burada çok sayıda harika görünümlü aksiyon figürü var. Caritelli’nin bu Transformers Bumblebee modeli, aslına uygunluğu ile dikkat çekiyor ve Dragon Ball hayranıysanız, bu Goku aksiyon figürünü kontrol ettiğinizden emin olun.

  Thingiverse

  Eski güzel Thingiverse seni asla yarı yolda bırakmaz. Özellikle “aksiyon figürleri” için arama yaptığınızda, genellikle ayrıntılı montaj talimatları vardır. Ayrıca birlikte çok çeşitli eklemli modeller bulacaksınız. Boyutlar ve karmaşıklık, Barney’nin Vertex2 Robotundan Jason Welsh’in daha popüler ve karmaşık Erkek Aksiyon Figürüne kadar değişir. Her zamanki gibi, tüm modeller ücretsizdir. Thingiverse, genel olarak, tüm dosyalarının 3D baskı için güvenli olduğunu garanti etmez. Çoğu kullanıcı modellerinin yazdırılabilmekte olmasını sağlasa da, “Yapar” bölümünü ve hatta yorumları kontrol ettiğinizden emin olun. Belki de modeller için ödemediğimiz için ödediğimiz bedel budur.

  3d figür baskı

  Cults

  Cults, şimdiye kadarki ilk bağımsız 3D model çevrimiçi pazar yeridir. 170.000’den fazla tasarıma ev sahipliği yaparak 3D tasarımcıları 3D baskı meraklılarıyla buluşturuyor. Thingiverse’den farklı olarak, bazı modellerin bir fiyat etiketi vardır.

  Cults, 3D modeller için harika bir kaynak olsa da, nedense, çok fazla eklemli aksiyon figürü mevcut değildir. Ancak burada belirtilmesi gereken bir koleksiyon var.

  blank

  Eski oyuncakları sevenler için DesertOctopus kullanıcısı 80’ler tarzı aksiyon figürlerinden oluşan harika bir koleksiyona sahiptir. Bu modeller çoğunlukla “Masters of the Universe” TV programından geliyor, ancak ayrı bir Star Wars koleksiyonu da var. Daha önce bahsettiğimiz çok sevilen Kenner’s Star Wars koleksiyonunu çoğaltır. DesertOctopus ayrıca atari oyunu “Metal Slug”dan ilham alan birkaç aksiyon figürü sunmaktadır. Ne kadar serin?

  3D Figür Baskı İçin MyMiniFactory

  Bir başka iyi bilinen 3D model deposu olan MyMiniFactory bu listenin dışında bırakılamaz. Bu platform, diğer tüm pazar yerleri gibi, indirilmeye hazır çok sayıda dosyaya sahiptir. Ancak MyMiniFactory, çok sayıda tasarıma sahip olmak yerine, mevcut tüm dosyaların 3D yazdırılabilir olduğunu garanti etmektedir. Web sitelerine göre, “her dosya bir yazılım kontrolünden geçer ve yayınlanmadan önce topluluğumuz tarafından test edilir”. İlginç özellik!

  blank

  Şansımıza, her türden evrenden indirilebilecek çok sayıda aksiyon figürü bulabilirsiniz. Çocukluğun favori Blastoise Pokémon’u, Walking Dead’den son derece ayrıntılı bir Rick Grimes ve hatta animasyon dizisi “Rick and Morty”den yüzünü değiştiren bir Rick var. Tüm bu modeller ücretsizdir, ancak Riccardo Minervino’nun Mafsallı Poseable Erkek Figürü gibi bazı diğer aksiyon figürlerinin size birkaç dolara mal olabileceğini unutmayın.

  3D Figür Bakı İçin Hero Forge

  Hero Forge, ayrıntılı minyatürlerin ve figürinlerin etkileşimli oluşturulmasına izin veren web tabanlı bir platformdur. Tıpkı bir RPG karakteri yaratmak gibidir: Önce ırkınızı, ardından fiziksel özellikleri, teçhizatı vb. seçerek başlayın. Kullanımı kolay özelleştiricileri ile kendi kişisel kahramanınızı yapmak gerçekten eğlenceli. Bitirdikten sonra boyutunu ve malzemesini seçebilirsiniz ve Hero Forge onu 3D yazdırıp size gönderebilmektedir.

  blank

  Mafsalsız modeller olan bu minyatürler teknik olarak aksiyon figürleri değildir. Ancak sonsuz kişiselleştirme olanakları göz önüne alındığında bu siteyi listemizin dışında bırakmak bir seçenek değildir. Gerçek 3D baskı Shapeways tarafından yapılmaktadır ve kahramanlar plastik ve metal olarak basabilirsiniz. Kendiniz basmak isterseniz, 3D dijital dosyalar da satın alabilirsiniz. Makalenin aslına ulaşmak için tıklayın. 3D figür baskı hizmeti almak için bizi arayın.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?